“Gjurmë Shqiptare”: Lunxhëria pellazge - Bota Sot
“Gjurmë Shqiptare”: Lunxhëria pellazge

Dokumentare

E diel, 18 nëntor 2018

“Gjurmë Shqiptare”: Lunxhëria pellazge

Më: 10 dhjetor 2017 Në ora: 09:29
Pamje nga videoja

Shumë udhëtarë, historianë e studiues, e kanë quajtur një krahinë të banuar nga shqiptarë me prejardhje pellazge…

Historia e një krahine, e traditës, kulturës dhe trashëgimisë së saj. Çfarë fsheh Lunxhëria dhe fshatrat e saj? Vështirësitë, problemet, pasuritë dhe mungesa e mbështetjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test