Krimet Dhe 31 Vrasjet Që Oliver Ivanoviq Kishte Kryer Ndaj Shqiptarëve - Bota Sot
Krimet Dhe 31 Vrasjet Që Oliver Ivanoviq Kishte Kryer Ndaj Shqiptarëve

Dokumentare

Krimet Dhe 31 Vrasjet Që Oliver Ivanoviq Kishte Kryer Ndaj Shqiptarëve

Më: 16 janar 2018 Në ora: 13:09
Oliver Ivanoviq

Zona Express kishte realizuar një dokumentar për Oliver Ivanoviqin.
Në këtë dokumentar kanë folur dëshmitarë që panë Oliver Ivanoviqin duke dhënë urdhra për vrasjen e shqiptarëve, por edhe familja dhe miq të tij.

Sot, derisa po shkonte në punë, në zyrat e partisë, Ivanoviq u sulmua nga një makinë në lëvizje. Ishin tre plumba fatal për kreun e kësaj partie në Veri.

Derisa po transportohej për në spital, Ivanoviq nuk arriti t’u mbijetojë plagëve të marra. Në sallën e operacionit ai u fut pa shenja jete.

Ndiqeni këtë dokumentar:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test