Reshjet e dendura, dëmtojnë 4 varre në Durrës nga rrëshqitja e dherave

Durrësi

Reshjet e dendura, dëmtojnë 4 varre në Durrës nga rrëshqitja e dherave

Më: 5 shkurt 2021 Në ora: 18:16
Foto ilustrim

NSHK Durrës ka konstatuar dëmtimin e katër varreve si pasojë e rrëshqitjes së dherave nga reshjet e dendura të para disa ditëve. Këto varre janë tek varrezat e vjetra, krahu i majtë në hyrje. Grupi i punës identifikoi emrat të cilët janë:

1. Vesim Toto – varrosur më 14.4.1996">1996
2. Prendush Gruda – 1996">1996
3. Gjergj Komnino – 11.4. 1998
4. Nikolina Zajmi – 26.4. 1996">1996

Njoftohen familjarët e të ndjerëve që të paraqiten pranë zyrave të NSHK Durrës sektori funeral , pasi për shkak të terrenit të dëmtuar dhe rrëshqitjes masive të dheut pranë këtyre varreve.

Duhet të bëhet zhvendosja dhe rivarrimi i tyre në varrezat e reja, brenda 15 ditëve sipas ligjit në fuqi për varrimet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat