Mbërrijnë me vonesë dy tragetet e linjës Bari-Durrës

Durrësi

Mbërrijnë me vonesë dy tragetet e linjës Bari-Durrës

Më: 14 dhjetor 2021 Në ora: 12:12
Foto ilustrim

Dy tragetet e linjës Bari-Durrës kanë mbërritur sot me vonesë, për shkak të motit të keq në brigjet e Adriatikut perëndimor.

Në kapitenerinë e Durrësit bëjnë me dije se dy tragetet janë nisur me vonesë nga porti italian i Barit dhe ndaj janë regjistruar dhe lëvizje në grafikun e mbërritjes së tyre në Durrës.

Njëkohësisht vonesa ka pasur edhe në nisjen e trageteve nga Durrësi natën e kaluar.

Dy tragetet e linjës Durrës-Bari janë nisur me afro 2 orë e gjysmë me vonesë dhe shkak këtë herë nuk ka qenë moti, por kontrollet e shtuara të policisë në mjetet që lëvizin drejt Italisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat