Durrësi pushtohet nga mbetjet dhe leshterikët

Durrësi

Durrësi pushtohet nga mbetjet dhe leshterikët

Më: 15 dhjetor 2021 Në ora: 12:28
Foto ilustrim

Bregdeti i Durrësit është pushtuar nga mbetjet dhe leshterikët pas përfundimit të sezonit.

Leshterikët dhe mbetjet shtohen me ardhjen e dimrit për shkak të reshjeve dhe erërave.

Investimi në këtë pjesë nuk ka marrë parasysh këtë fenomen që të ndalojë përplasjen e dallgëve.

Durrësi është një ndër pikat turistike më të frekuentuara në vendin tonë, i cili pret çdo vit mijëra turistë nga vende të ndryshme të botës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat