Plazhet e Durrësit plotë me pushues dhe mushkonja

Durrësi

Plazhet e Durrësit plotë me pushues dhe mushkonja

Më: 27 qershor 2022 Në ora: 09:29
Plazhi i Durrësit

Plazhet e Durrësit janë mbipopulluar këto ditë të nxehta qershorit.

Mirëpo, qëndrimi nën shoqërinë e insekteve të ndryshme është kthyer tashmë një normalitet.

Procesi i dezinsektimit që kryhet zakonisht në muajin maj, nuk ka nisur ende për këtë sezon veror, e një situatë e tillë ka shqetësuar pushuesit jo vetëm për rehatinë, por edhe për shëndetin e tyre.

Përveç vijës bregdetare, dezinsektimi nuk ështe kryer as në zonat urbane.

Bashkia e Durrësit kanë pohuar se ka përfunduar vetëm dezinfektimi i plazheve, por për dezinsektimin kërkohen mjete që ata nuk i disponojnë.

Buxheti i shtetit ka vënë në dispozicion një fond prej 79 milionë lekësh që ky proces të kryhet në të gjithë vijën bregdetare të vendit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat