Rama: “Vala” e re e Durrësit park urban për fëmijë dhe të rritur

Durrësi

Rama: “Vala” e re e Durrësit park urban për fëmijë dhe të rritur

Më: 22 gusht 2022 Në ora: 09:52
Foto ilustrim

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama publikoi sot projektin e parkut urban për fëmijë e të rritur, në Durrës.

Rama bëri të ditur se, ndërtimi i këtij parku vjen në kuadrin e programit të ri kombëtar të Fondit Shqiptar të Zhvillimit (FSHZH) “Dua të Luaj”, i cili do të sjellë disa parqe të mëdha urbane në një sërë qytetesh të vendit.

““Vala” e re e Durrësit do të ngrihet në lagjen 18, si një park i madh urban për fëmijë e të rritur, pjesë e programit të ri kombëtar të Fondit Shqiptar të Zhvillimit, “DUA TË LUAJ””, informoi kryeministri Rama në rrjetet sociale.

Programi Kombëtar për ndërtimin e parqeve të mëdha urbane në disa qytete të vendit pason ato të Rilindjes Urbane dhe “100 Fshatrat”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat