Çantë e dyshimtë në Portin e Durrësit alarmon pasagjerët, policia jep detaje

Durrësi

Çantë e dyshimtë në Portin e Durrësit alarmon pasagjerët, policia jep detaje

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 12:21
Foto ilustrim

Një çantë e dyshimtë ka alarmuar pasagjerët në terminalin e trageteve në Portin detar të Durrësit.

Lajmi konfirmohet nga policia vendore e Durrësit, ku bëhet me dije se kanë qenë forcat e sigurisë portuale që kanë konstatuar një çantë të zezë të braktisur, e cila ka qenë e dyshimtë dhe ka marrë vëmendjen e autoriteteve në port për verifikimin e saj.

Policia ka bërë me dije se nuk ka asnjë arsye për t’u shqetësuar pasi nga verifikimi rezultoi se brenda çantave nuk ndodhej asnjë element rrezikshmërie.

Konkretisht brenda tyre ndodheshin mallra ushqimore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat