Miliarderi amerikan ‘pushton’ Portin e Durrësit, mësohet arsyeja e ardhjes së tij

Durrësi

Miliarderi amerikan ‘pushton’ Portin e Durrësit, mësohet arsyeja e ardhjes së tij

Më: 10 korrik 2024 Në ora: 12:01
Jahti “Podium” i miliarderit amerikan Roger Penske është ndalur mëngjesin e sotëm në Durrës.

Një superjaht është anokoruar ditën e sotme në Portin e Durrësit për tu furnizuar me karburant.

Mësohet se jahti “Podium” i miliarderit amerikan Roger Penske është ndalur mëngjesin e sotëm në Durrës.

Ai pritet që të furnizohet dhe më pas të niset drejt destinacionit të tij.

Ky jaht do të furnizohet me 100 mijë litra naftë kundrejt vlerës 100 lekë për litër.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat