Trafik i dendur në prag të Krishtlindjeve në Britani - Bota Sot
Trafik i dendur në prag të Krishtlindjeve në Britani

Evropë

Trafik i dendur në prag të Krishtlindjeve në Britani

Më: 24 dhjetor 2018 Në ora: 09:55
Britani

Shoferët e rrugëve të Britanisë së Madhe, po paralajmërohen për vonesa të rënda kjo për shkak të trafikut të dendur në prag të Krishtlindjeve.

Raportet e mediave theksojnë se më shumë se gjysma e ngasësve pritet të vërshojnë rrugët kryesore të Mbetërisë së Bashkuar.

Vetëm në këtë të hënë bëhet e ditur që priten të bëhen 2.5 milionë udhëtime të lira.

Rrugët do të jenë më të ngarkuara midis orës 11:00 dhe 13:00, derisa në Leicestershire dhe Nottinghamshire parashikohet të jetë trafiku më i keq ndonjëeherë shkak të vonesave të gjata.

Ndërkohë, shumë pasagjerë hekurudhorë në të gjithë vendin po përballen me përçarje për shkak të punës së planifikuar inxhinierike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...