Gjermania kërkon nga Britania e Madhe të qëndrojë në BE - Bota Sot
Gjermania kërkon nga Britania e Madhe të qëndrojë në BE

Evropë

Gjermania kërkon nga Britania e Madhe të qëndrojë në BE

Nga: E.K. Më: 18 janar 2019 Në ora: 12:10
Angela Merkel

Zyrtarët e lartë politik të Gjermanisë, duke përfshirë edhe Angela Merkel kanë rekomanduar që Britania e Madhe të qëndrojë brenda Bashkimit Evropian.

Kjo thirrje është bërë pasi janë përmendur një numër i madh i kontributeve që Britania e Madhe ka bërë në BE dhe rolin e saj tejet të rëndësishëm brenda këtij Unioni.

Këtë thirrje zyrtarët gjerman e kanë bërë edhe përmes nënshkrimit të një letre, të cilën e kanë publikuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...