May: Ndryshimet e mundëshme për marrëveshjen për Brexit - Bota Sot
May: Ndryshimet e mundëshme për marrëveshjen për Brexit

Evropë

May: Ndryshimet e mundëshme për marrëveshjen për Brexit

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 17:26
Theresa May

Kryeministrja May tha se sugjeroi tre ndryshime për kundërshtimin irlandez në marrëveshjen e tanishme, në Bruksel javën e kaluar.

Këto janë:

Ndalesa është zëvendësuar me marrëveshje alternative për të shmangur një kufi të vështirë midis Irlandës së Veriut dhe Irlandës

Një afat kohor ligjor i detyrueshëm për backstop ekzistuese

Ose një klauzolë e përjashtimit ligjërisht të detyrueshme njëpalëshe ndaj atij ndalimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...