Gjermania paralajmëron se do të ndalojë ekstradimin e shtetasve të saj në Britani të Madhe pas Brexit - Bota Sot
Gjermania paralajmëron se do të ndalojë ekstradimin e shtetasve të saj në Britani të Madhe pas Brexit

Evropë

Gjermania paralajmëron se do të ndalojë ekstradimin e shtetasve të saj në Britani të Madhe pas Brexit

Më: 18 shkurt 2019 Në ora: 09:13
Foto Ilustrim

Berlini do të ndalojë ekstradimin e gjermanëve në Britani menjëherë pas Brexit edhe nëse e lë Bashkimin Evropian një marrëveshje, raportoi Financial Times, duke cituar një njoftim zyrtar të paraqitur nga Gjermania në Komisionin Evropian javën e kaluar, raporton reuters.

Njoftimi përmend shqetësimet me të cilat ballafaqohet Britania dhe BE-ja në ruajtjen e bashkëpunimit të tyre të sigurisë në nivelin aktual pas Brexit, sipas raportit.

Britania do të largohet nga BE më 29 mars.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...