Politikania austriake Steger: Nuk duam që njëri ndër vendet më të mëdha të BE të jetë muslimane - Bota Sot
Politikania austriake Steger: Nuk duam që njëri ndër vendet më të mëdha të BE të jetë muslimane

Evropë

Politikania austriake Steger: Nuk duam që njëri ndër vendet më të mëdha të BE të jetë muslimane

Më: 21 mars 2019 Në ora: 21:00
Politikania Petra Steger nga partia qeveritare austriake FPÖ

Në shumë vende të BE është rritur nacionalizmi, kurse shumë media gjermanofone pyesin “A është Brexit vetëm fillimi?”

Publicisti konservator gjerman, Roland Tichy, e shpreh si “zhgënjim total” që ekonomia e dytë më e madhe e Europës, Britania e Madhe po del nga BE dhe në anën tjetër kjo “zëvendësohet” nga shtete si Shqipëria. Megjithatë, për shkak të politikave të sigurisë, është në të mirën e BE-së që të pranojë Ballkanin Perëndimor, përcjell foldrejt.com.

Kundër Turqisë

Politikania Petra Steger nga partia qeveritare austriake FPÖ, theksoi në anën tjetër që është kategorikisht kundër anëtarësimit të Turqisë në BE, pasi “nuk dëshiron që njëri ndër vendet më të mëdha të BE të jetë muslimane.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...