Marsh në Londër: Nuk e duam Brexit-in - Bota Sot
Marsh në Londër: Nuk e duam Brexit-in

Evropë

Marsh në Londër: Nuk e duam Brexit-in

Më: 23 mars 2019 Në ora: 15:35
Marsh në Londër: Nuk e duam Brexit-in

Dhjetëra-mijëra njerëz kanë marshuar rrugëve të Londrës duke kërkuar referendum që ta kundërshtojnë Brexit-in.

Është planifikuar që demonstruesit të shëtisin pranë kabinetit të kryeministres Theresa May dhe që  marshin protestues ta përfundojnë para Parlamentit.

Njëri nga organizatorët dhe drejtori I fushatës “Zëri i Popullit” James McGregory ka thënë se lëvizja që kërkon referendum tjetër për Brexit-in aktualisht është lëvizja më masive në Britani të Madhe.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...