Rreth 750 protestues klimës janë arrestuar - Bota Sot
Rreth 750 protestues klimës janë arrestuar

Evropë

Rreth 750 protestues klimës janë arrestuar

Më: 20 prill 2019 Në ora: 20:05
Foto

Më shumë se 750 aktivistë të ndryshimeve klimatike që bllokojnë rrugët në disa nga monumentet më të famshme të Londrës janë arrestuar gjatë gjashtë ditëve të fundit, tha policia të shtunën, nga një total prej 682 të premten, shkruan Reuters.

Protestat, të organizuara nga grupi i klimës Rebelimi i Zhdukjes, për disa ditë kanë ndërprerë udhëtimin përmes pjesëve të Londrës qendrore, duke përfshirë edhe në Mermer Arch dhe Ura e Waterloos.

Aktivistët gjithashtu kishin bllokuar rrethin e pazarit në Oxford Circus, rrugët ishin pastruar nga policia dhe trafiku po rridhte përsëri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...