Shokohet policia, 8-vjeçari me 140 km/h në autostradë - Bota Sot
Shokohet policia, 8-vjeçari me 140 km/h në autostradë

Evropë

Shokohet policia, 8-vjeçari me 140 km/h në autostradë

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 07:30
8-vjeçari gjerman

Një djalë 8-vjeçar gjerman i ‘vodhi’ makinën nënës së tij dhe eci me 140 km/h përgjatë një autostrade.

Fëmija u gjet me makinën e parkuar përgjatë autostradës A44 pranë qytetit të Soest, rreth 8 km larg shtëpisë së tij.

Nëna e djalit telefonoi policinë në orën 00:25 duke i njoftuar se djali i kishte marrë mjetin tip VW Golf, i cili ishte me kamje automatike.

Policia dhe nëna e 8-vjeçarit nisën ta kërkonin. Djali u gjet nga nëna e tij përgjatë autostradës.

Ai kishte parkuar makinën dhe kishte ndezur sinjalet e rrezikut, duke siguruar zonën me një trekëndësh paralajmërues.

Kur foli në polici pas incidentit, djali tha: "Unë thjesht doja të ecja pak me makinë."

Ai rrëfeu se ndaloi makinë sepse nuk u ndie rehat gjatë kohës që po ecte në autostradë.

Djali ngiste makinën rregullisht në pronën e tij private.

Policia raportoi se 8-vjeçari është informuar mbi rreziqet për drejtimin e makinës gjatë natës dhe se ai nuk do përballet me asnjë akuzë penale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...