Slloveni, katër të arrestuar për kontrabandë me migrantë - Bota Sot
Slloveni, katër të arrestuar për kontrabandë me migrantë

Evropë

Slloveni, katër të arrestuar për kontrabandë me migrantë

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 14:44
Foto nga ngjarja

Policia e Sllovenisë ka arrestuar katër të huaj, të cilët u kapën duke kontrabanduar gjithsej 57 migrantë afër kufirit me Kroacinë, njoftoi sot policia në Novo Mesto.

Një italian dhe një shtetas tunizian janë në mesin e të arrestuarve në përpjekje për të zhvendosur 35 migrantë përtej kufirit me Kroacinë në një kamion me targa italiane, raporton agjencia e lajmeve sllovene STA.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...