Sot ceremoni publike, të hënën ditë zie në Francë për Zhak Chirac - Bota Sot
Sot ceremoni publike, të hënën ditë zie në Francë për Zhak Chirac

Evropë

Sot ceremoni publike, të hënën ditë zie në Francë për Zhak Chirac

Më: 29 shtator 2019 Në ora: 09:40
Këtë të diel është duke u mbajtur në Paris një ceremoni publike

Franca është duke e respektuar ish-Presidentin Zhak Chirac, ku këtë të diel është duke u mbajtur në Paris një ceremoni publike.

Ndërsa të hënën do të jetë ditë zie pasi do të varroset Chirac.

Qindra francez shkuan në Pallatin Elysee ku nënshkruan në një libër ngushëllimi në sallën e nderit.

Chirac vdiq të enjten në moshën 86. Ai ishte dy herë president dhe kryeministër.

E veja e tij, Bernardette, ishte në shtratin e tij dhe thuhet se është lënduar thellësisht, shkruan BBC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat