Alarm i rremë për rrëmbim të avionit në Amsterdam - Bota Sot
Alarm i rremë për rrëmbim të avionit në Amsterdam

Evropë

Alarm i rremë për rrëmbim të avionit në Amsterdam

Më: 6 nëntor 2019 Në ora: 23:18
Amsterdam

Kompania ajrore e prekur nga një alarm për rrëmbim aeroplani, “AirEuropa”, ka njoftuar se alarmi ka qenë i rrejshëm.

“Në fluturimin Amsterdam – Madrid, këtë pasdite është aktivizuar, gabimisht, një lajmërim që nxit protokollet për rrëmbim”.

“Asgjë s’ka ndodhur, të gjithë pasagjerët janë të sigurt dhe presin që t’i vazhdojnë fluturimet së shpejti. Kërkojmë thellësisht falje”, thuhet në njoftimin e avio-kompanisë “AirEuropa”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat