Stuhia godet Britaninë, valë 10 metra mbi restorantin plot me njerëz - Bota Sot
Stuhia godet Britaninë, valë 10 metra mbi restorantin plot me njerëz

Evropë

Stuhia godet Britaninë, valë 10 metra mbi restorantin plot me njerëz

Më: 15 janar 2020 Në ora: 16:46
Stuhia godet Britaninë

Dëshmitarët kanë kapur momentin kur një valë gjigande është përplasur mbi një restorant të vogël në Britaninë e Madhe.

Në Oliver's On The Beach në Southend, Essex, dallgët 10 metra të larta përplasen ne xhamat e një restoranti në anë të detit, ndërsa klientët janë duke ngrënë mëngjesin.

Në Britani moti i keq dhe erërat me shpejtësi mbi 80 kilometra në orë kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme. Shtëpive në qytet u janë shkulur çatitë që kanë rënë në rrugë.

Image
Stuhia godet Britaninë

 

Agjencitë e emergjencave kanë marrë mijëra kërkesa për ndihmë nga persona të bllokuar në rrugë apo në banesa të dëmtuara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat