Jep dorëheqje kryeministri i Ukrainës - Bota Sot
Jep dorëheqje kryeministri i Ukrainës

Evropë

Jep dorëheqje kryeministri i Ukrainës

Më: 17 janar 2020 Në ora: 10:02
Oleksiy Honcharuk

Kryeministri i Ukrainës, Oleksiy Honcharuk, ka ofruar dorëheqjen pas kritikave të Presidentit Volodymyr Zelensky që i atribuohen atij.

Ai e ka ofruar dorëheqjen e tij sot në mëngjes, njoftoi AFP duke cituar një burim presidencial të Ukrainës, shkruan Euronews.

“Për t’i hequr të gjitha dyshimet në lidhje me besimin tim tek presidenti, unë kam shkruar letrën time të dorëheqjes dhe ia kam dërguar Zelenskyt, ka shkruar Honcharuk në llogarinë e tij të Facebook-ut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat