Stuhia “Gloria” godet Spanjën dhe mbërrin në Francë - Bota Sot
Stuhia “Gloria” godet Spanjën dhe mbërrin në Francë

Evropë

Stuhia “Gloria” godet Spanjën dhe mbërrin në Francë

Më: 21 janar 2020 Në ora: 15:33
Stuhia “Gloria"

Shkolla të mbyllura, rrugë të bllokuara dhe ndërprerje të energjisë.

Stuhia ”Gloria” vazhdon ta godasë edhe sot Spanjën, ku ajo ka shkaktuar vdekjen e tre personave që prej të dielës dhe ka prekur gjithashtu dhe jugun e Francës.

Verilindja e Spanjës ndodhet në gjendje alarmi për shkak të stuhisë që ka shkaktuar reshje të dendura bore, erëra të fuqishme deri në 100 kilometra në orë.

”Në provincën e Gerones në Katalonjë, 220.000 shtëpi mbetën pa energji elektrike për disa orë”, sipas shërbimeve të urgjencës./atsh

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat