Nuk kanë të ndalur! Pas 9 viktimave, tjetër tërmet i fuqishëm në Turqi

Evropë

Nuk kanë të ndalur! Pas 9 viktimave, tjetër tërmet i fuqishëm në Turqi

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 17:41
Foto ilustrim

Një tjetër tërmet i fortë ka tronditur Turqinë pasditen e stome, pas atij të mëngjesit i cili u mori jetën 9 personave.

Tërmeti ka qenë i shkallës 5.8 ballë, ndërsa ende nuk raportohet për viktima apo dëme.

Kujtojmë që tërmeti i mëngjesit të sotëm ishte i shkallës 5.9 ballë dhe shkaktoi 9 viktima si dhe 21 të plagosur.

Epiqendra e tërmetit ka qenë pranë kufirit mes Turqisë dhe Iranit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat