Infermierja 32 vjeçare tregon si u infektua me koronavirus: Në fillim kisha një koll të thatë..

Evropë

Infermierja 32 vjeçare tregon si u infektua me koronavirus: Në fillim kisha një koll të thatë..

Nga: M.L Më: 26 mars 2020 Në ora: 17:24
Jess Marchbank

“Trupi në zjarr”. Nëna 32 vjeçare e dy fëmijëve mbeti në agoni duke qarë, pasi e kuptoi se u infektua koronavirus

Jess Marchbank, 32 vjeçare, fillimisht pati një dhimbje të lehtë të fytit, por u shtri në shtrat vetëm disa orë pasi trupi i saj ndjeu sikur po digjej në zjarr.

Infermierja e fëmijëve, e cila tha se nuk vuan nga ndonjë sëmundje kronike, së fundmi u detyrua të nxitonte për në spital, ndërsa mundohej të merrte frymë, shkruan The Sun, përcjell “Bota sot”.

Image

Xhesi, sot tha që të premten më 20 mars kishte filluar të vuante nga një dhimbje e fytit.

Ajo tha që simptomat "u shfaqën menjëherë".

Ajo më pas dërgua në një kub izolimi të bërë posaçërisht, ku mori terapi oksigjeni, teste gjaku, shtupe dhe rreze x.

Image

Duke përshkruar simptomat e saj, ajo tha: "Unë kisha dhimbje koke, më të keqen ndonjëherë. Nuk mund të shihja si duhet, ndihesha sikur të isha goditur në kokë”.

Gjendja e saj u përkeqësua keq gjatë natës. “Unë qaja në agoni ndërsa nyjet e mia ndiheshin sikur ishin në zjarr”.

Xhes, një nënë e dy fëmijëve, nën pesë vjeç, pati temperaturë të lartë prej 38.5 dhe një kollë të thatë.

Image

Ajo shtoi: "Unë nuk mund të lëvizja nga shtrati edhe po të provoja. E dija që ishte koronavirus pasi nuk kisha ndjerë kurrë më parë dhimbje të tillë"

Gjendja e saj u përkeqësua, duke humbur ndjenjën e shijes dhe erës, ndërsa ajo gjithashtu tha pati cianozë (një cast i kaltër në lëkurë).

Tha se ndjente marramendje pasi nuk po merrte oksigjen mjaftueshëm.

Image

Xhes u lirua dje dhe u lejua të kthehej në shtëpi në Westëard Ho! me familjen e saj.

Megjithatë, ajo ende po lufton me kollitjen dhe dhimbjen në gjoks.

Ndërsa po rimëkëmbet, Xhes tha që nuk ishte e sigurt se nga e kishte marrë virusin.

Por, ajo shtoi: "Ende nuk mund ta marr vetën. Është sikur të jetojmë brenda një romani të Stephen King”.

"Këto kohë janë test për të gjithë ne."

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat