Moska del nga bllokimi ndërsa OBSH paralajmëron për 'përkeqësim' të krizës globale - Bota Sot
Moska del nga bllokimi ndërsa OBSH paralajmëron për 'përkeqësim' të krizës globale

Evropë

Moska del nga bllokimi ndërsa OBSH paralajmëron për 'përkeqësim' të krizës globale

Më: 9 qershor 2020 Në ora: 12:25
Foto

Moska doli nga një bllokim i rreptë i koronavirusit të martën pavarësisht Rusisë duke parë mijëra raste të reja çdo ditë, pasi Organizata Botërore e Shëndetit paralajmëroi se pandemia ishte "përkeqësuar" në të gjithë botën, raporton France24.

Njerëzit u mblodhën në rrugë dhe parqe pasi autoritetet në kryeqytetin rus ngritën një bllokim në vend që nga 30 mars, madje ndërsa vendi regjistroi 8.595 raste të reja dhe numri i përgjithshëm i vdekjeve të tij tejkaloi 6.000.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat