Rritje e lehtë e infeksioneve në Itali, 223 raste të reja dhe 15 viktima - Bota Sot
Rritje e lehtë e infeksioneve në Itali, 223 raste të reja dhe 15 viktima

Evropë

Rritje e lehtë e infeksioneve në Itali, 223 raste të reja dhe 15 viktima

Më: 3 korrik 2020 Në ora: 18:42
Foto ilustrim

Italia regjistroi 223 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë.

Infeksionet janë rritur pak në krahasim me ditën e enjte, kur kishte 201.

Nga rastet e reja, 115 janë në Lombardi.

Ndërkohë janë regjistruar 15 viktima, ndërsa 384 pacientë janë shëruar.

Kujdesi intensiv bie nën 80 njësi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat