Ulet mesatarja e vdekjeve nga COVID-19/ Britania njofton 85 viktima të reja - Bota Sot
Ulet mesatarja e vdekjeve nga COVID-19/ Britania njofton 85 viktima të reja

Evropë

Ulet mesatarja e vdekjeve nga COVID-19/ Britania njofton 85 viktima të reja

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 16:46
Britani

Ditën e sotme, Britania njoftoi 85 vdekje të tjera nga koronavirusi.

Irlanda Veriore ka kaluar tani një javë pa pasur asnjë fatkeqësi nga Covid-19, raporton Dailymial.

Shifra, e njoftuar nga shefat e Departamentit të Shëndetësisë dhe që marrin parasysh vdekjet e konfirmuara në të gjitha mjediset, e rrit totalin zyrtar të viktimave në 44,602.

Vdekjet e sotme janë pak më të ulëta se të enjten e kaluar, kur qeveria njofoti 89 vdekje nga koronavirusi në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. Dje u raportuan 126 vdekje.

Shifrat tregojnë se numri mesatar i viktimave ka rënë në një javë, me shenja më shpresëdhënëse, se ditët më të këqija të krizës Covid-19 kanë mbaruar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat