232 raste të reja dhe dy vdekje nga COVID-19 në Gjermani

Evropë

232 raste të reja dhe dy vdekje nga COVID-19 në Gjermani

Më: 14 korrik 2020 Në ora: 08:48
Foto ilustrim

Gjermania ka regjistruar 232 raste të reja me COVID-19.

Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 232 në 198.963, treguan të martën të dhënat nga Instituti Robert Koch (RKI) për sëmundje infektive, raporton Reuters.

Numri i vdekjeve të raportuara u rrit me dy në 9.064, tregoi raporti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat