​Lëkundje të forta të tërmeti në Greqi

Evropë

​Lëkundje të forta të tërmeti në Greqi

Më: 22 tetor 2020 Në ora: 08:14
Ilustrim

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të së enjtes në Zakynthos të Greqisë.

Mësohet se tërmeti ka qenë i një magnitude 5.2 të shkallës rihter dhe është ndjerë shumë rreth orës 02:00.

Sizmologët kanë treguar se lëkundjet kanë pasur një thellësi prej 9 km dhe ka alarmuar banorët e qyteteve përreth.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat