Pas shpërthimi tronditës në kryeqytetin spanjoll: Tre të vdekur, disa të plagosur në Madrid

Evropë

Pas shpërthimi tronditës në kryeqytetin spanjoll: Tre të vdekur, disa të plagosur në Madrid

Më: 20 janar 2021 Në ora: 19:10
Foto

Të paktën tre njerëz u vranë dhe tetë u plagosën të mërkurën në një shpërthim të shkaktuar nga një rrjedhje e dyshuar e gazit në zemër të kryeqytetit spanjoll, Madrid, sipas shërbimeve të urgjencës së qytetit.

Shpërthimi, i cili ndodhi në një ndërtesë në rrugën Toledo, shkaktoi dëme të përhapura, sipas pamjeve video të postuara në Twitter nga shërbimi i informacionit emergjent në bashkinë e Madridit, Emergencias Madrid, raporton cnn.

Imazhet nga vendi i ngjarjes treguan se një pjesë e murit të jashtëm ishte grisur në disa kate të ndërtesës, duke lënë dhomat të ekspozuara ndaj pamjes.

Mbeturinat mbuluan automjetet e parkuara dhe rrugën më poshtë, dhe një shenjë e rrugës prej metali të copëtuar mund të shihej në tokë.

Të paktën katër kate janë ndikuar nga shpërthimi dhe zjarrfikësit po evakuojnë njerëzit nga zona, tha shërbimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat