Hoteli që ndodhet mes dy shteteve

Evropë

Hoteli që ndodhet mes dy shteteve

Më: 27 janar 2021 Në ora: 21:50
Hoteli që ndodhet mes dy shteteve

Ekziston një hotel në botë që gjendet në mes të kufirit të dy shteteve.

Bëhet fjalë për Hotel Arbez, në bjeshkët mes Francës dhe Zvicrës.

Hoteli gjendet në mes dy shteteve dhe lirshëm kalohet kufiri brenda objektit të hotelit.

Veçori është dhoma ku mund të kalohet muaji i mjaltit. Dhoma e fjetjes dhe e ndenjës është në Zvicër, ndërsa banjo është në Francë.

Shiknio videon:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat