Vdes kryebashkiaku i Zagrebit

Evropë

Vdes kryebashkiaku i Zagrebit

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 08:58
Milan Bandiq

Ka vdekur në moshën 66-vjeçare kryebashkiaku i Zagrebit, Milan Bandiq, njofton “Index.hr”.

Bandiq mbrëmë ishte dërguar me ambulancë në spital. Mjekët u përpoqën ta rikthenin në jetë, por pa rezultat.

Lajmin për vdekjen e Bandiqit e ka konfirmuar edhe Komuna e Zagrebit.

Po ashtu këtë lajm e ka konfirmuar nëpërmjet një postimi në Facebook edhe deputetja shqiptare në parlamentin kroat Ermina Lekaj Prljaskaj.

“Sot mora një lajm të pikëlluar! Vdiq kryebashkiaku i Zagrebit, z. Milan Bandiq! Ishte mik dhe dashamirës i shqiptarëve. Pusho në paqe!” – ka shkruar Ermina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat