Policia greke dhe protestuesit përplasen në periferi të Athinës

Evropë

Policia greke dhe protestuesit përplasen në periferi të Athinës

Më: 7 mars 2021 Në ora: 22:22
Foto ilustrim

Policia greke u përlesh me më shumë se 500 protestues në një periferi të Athinës të dielën në mbrëmje, duke përdorur gaz lotsjellës dhe granata marramendëse për të shpërndarë turmën.

Turma po protestonte për dhunën e policisë, por pikëpamjet e asaj që ndodhi të dielën më herët ndryshojnë shumë, raporton AP.

Në një njoftim, policia thotë se një patrullë me motor shkoi në periferi të sheshit kryesor Nea Smyrni pak para orës 3 pasdite.

Të dielën për të hetuar "raporte të shumta" të shkeljeve të masave të bllokimit dhe se ato u vendosën nga një grup prej 30 personash që plagosën dy oficerë policie. Përforcimi i policisë ndaloi 11 nga grupi, thotë policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat