Biden e Johnson bëjnë shaka me gratë e tyre!

Evropë

Biden e Johnson bëjnë shaka me gratë e tyre!

Më: 10 qershor 2021 Në ora: 23:53
Joe Biden me gruan e tij Jill dhe Carrie Johnson

Presidenti i SHBA-së Joe Biden, dhe kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson, janë takuar për herë të parë.

Udhëheqësit mbajtën bisedimet ballë për ballë në samitin e G7 në Cornwall, duke shënuar udhëtimin e parë jashtë të presidentit amerikan që nga marrja e detyrës.

Presidenti shikoi pamjen me gruan e tij Jill, ndërsa mbërriti në gjirin Carbis për të biseduar me kryeministrin, ku të dytë qëndruan të ulur pranë njëri-tjetrit, shkruan Mirror.

Image

Ai bashkë me gruan admiruan pamjen e zonës Ives Bay, ku vet Biden u shpreh se ”Duket e mrekullueshme. Nuk dua të shkoj në shtëpi”.

Carrie Johnson, 33 vjeç, veshi një fustan mahnitës të kuq për takimin e parë të burrit të saj me presidentin. Ndërsa Jill Biden kishte veshur një fustan të bardhë dhe një xhaketë të zezë ku në pjesën e pasme i shkruante “LOVE”.

Transportuesi i avionëve të Marinës Mbretërore 65 mijë tonëshe, HMS Prince of Wales qëndroi në brigje ndërsa udhëheqësit zhvilluan bisedime bilaterale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat