Grekët ngrihen sërish kundër vaksinimit të detyrueshëm

Evropë

Grekët ngrihen sërish kundër vaksinimit të detyrueshëm

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 22:36
Protesta para Parlamentit

Qytetarët grekë kanë dalë sërish këtë pasdite në protestë kundër vaksinimit të detyrueshëm për Covid-19. 

Tubimi po zhvilllohet në qendër të Athinës.

Me thirrje dhe pankarta kundër vaksinimit të detyrueshëm të shpallur nga qeveria ata nisën marshimin rreth orës 19:30 drejt parlamentit ku edhe janë mbledhur.

Image

Forca të shumta policie po monitorojnë protestën. Shumica e protestuesve nuk mbajnë maska ​​dhe nuk respektojnë distancën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat