Mbi 2000 raste të reja me Covid-19 në Greqi

Evropë

Mbi 2000 raste të reja me Covid-19 në Greqi

Më: 26 korrik 2021 Në ora: 17:12
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit në Greqi janë konfirmuar pozitive me COVID 2070 raste të reja.

Prej të cilëve 671 në Atikë, 262 në Selanik, 233 në Kretë dhe 112 në Heraklion.

5 persona kanë ndërruar jetë, ndërsa numri i viktimave që prej fillimit të pandemisë ka shkuar në 12 903 në total.

Aktualisht në intubim po trajtohen 147 pacientë, mosha mesatare e të cilëve është 65 vjeç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat