Tërmeti godet këtë shtet

Evropë

Tërmeti godet këtë shtet

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 08:47
Ilustrim

Mbrëmë rreth orës 23:00, Sisakun dhe rrethina e tij u tronditë nga një tërmet i ri.

Sipas EMSC, shkalla e saj ishte 3.9 të shkallës së Rihterit.

Më pas, Shërbimi Sizmologjik i Kroacisë, ulën paksa vlerësimin fillestar të EMSC-së.

Sonte, 23 shtator 2021, në orën 22:39, sizmologët e Shërbimit Sizmologjik regjistruan një tërmet të moderuar me epiqendër pranë Çuntiç, 8 km në jug të Petrinja”.

Madhësia e tërmetit ishte 3.6 sipas Richter, dhe intensiteti në epiqendra ishte peshore EMS e shkallës IV-V”, thuhej në deklaratë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat