Greqia raporton rastin e parë të variantit Omicron

Evropë

Greqia raporton rastin e parë të variantit Omicron

Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 19:23
Ilustrim

Zbulohet rasti i parë i prekur nga varianti i ri i koronavirusit Omicron në Greqi konfirmoi ministri i Shëndetësisë Thanos Plevris për televizionin Skai.

Personi i prekur është një grek i cili ka hyrë në vend nga Afrika e Jugut dhe tashmë ndodhet në karantinë në ishullin e Kretës.

Plevris theksoi se kishte filluar gjurmueshmëria e detajuar e kontakteve të tij’’.

I infektuari mësohet se ka mbërritur në Greqi më 26 nëntor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat