Seks te “Akropoli”, detaje nga videoja që tronditi grekët

Evropë

Seks te “Akropoli”, detaje nga videoja që tronditi grekët

Më: 18 janar 2022 Në ora: 14:05
Foto ilustrim

Publikimi i videos së dy meshkujve që kryenin marrëdhënie seksuale te Akropoli shkakton një reagim të fortë në Greqi për shkak se monumenti mbart një simbolikë gati të shenjtë për grekët. Policia tha se do të gjente përgjegjësit e përdhosjes së monumentit, por sefundmi kanë dalë detaje të reja nga ajo ngjarje.

Bëhet fjalë për një film të xhiruar nga disa grupe të të drejtave të njeriut në Greqi dhe synimi ishte që t’i tregonin shoqërisë se “bën diçka që dëshironin ta bënin” duke i dhënë mjaft peshë faktit që njeriu duhet të bëjë atë që dëshiron të bëjë.

Filmi që po transmetohet tashmë në rrethe të ngushta mes studetëve të universiteteve greke ka një kohëzgjatje prej 37 minutash.

Duket se imazhet e para janë publikuar prej tyre në media me qëllim provikimin e shoqërisë greke për të tërhequr më tepër vëmendje ndaj kauzës së tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat