“Tradhtar”, Abazoviç përplaset me protestuesit

Evropë

“Tradhtar”, Abazoviç përplaset me protestuesit

Më: 21 janar 2022 Në ora: 21:02
Dritan Abazoviç

Kriza politike në Mal të Zi ka përfshirë vendin, ku janë organizuar edhe protesta në rrugët kryesore vendit.

Vetë ai është përplasur mbrëmjen e sotme me protestuesit të cilët e kanë quajtur atë tradhtar. Por nga ana e tij Abazoviç i është përgjigjur që tradhtarin duhet ta gjejnë diku tjetër

Ndërkohë zëvendëskryeministri dhe lideri i GP URA, Dritan Abazoviç ka deklaruar se ofron tri zgjidhje për krizën në Podgoricë.

Abazoviç është shprehur se një nga zgjidhjet është qeveria e pakicës , qeveri teknike dhe në rast të kundër alternativa tjetër është të shkohet në zgjedhje.

‘Një zgjidhje është të kemi qeveri pakicës, një tjetër është qeveri teknike dhe zgjidhja e tretë është të shkojmë në zgjedhje’, ka thënë ai.

Gjithashtu u shpreh se nuk ka vullnet popullor pa koalicionin Bardh a zi, ndërsa shtoi se nuk ka tradhtuar asnjë njeri në jetën e tij dhe se kurrë nuk do ta bëjë një gjë të tillë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat