Tërmet në Greqi, ku ishte epiqendra

Evropë

Tërmet në Greqi, ku ishte epiqendra

Më: 23 janar 2022 Në ora: 08:16
Ilustrim

Greqia së fundmi është kthyer në një zonë sizmike e lëkundjeve të tërmetit.

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele lëkundje tërmeti me magnitutë 4.3 të shkallës rihter janë regjistruar në Kretë.

Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinës, bën me dije se lëkundjet janë regjistruar në zonën detare në jug të ishullit, me thellësi 17.5 kilometra, 76 kilometra në jug-juglindje të fshatit Zakros.

Kjo ndodhi në prefekturën e Lassithit të Kretës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat