Rusia publikon pamjet, ja momenti kur nis tërheqja e tankeve nga kufiri me Ukrainën

Evropë

Rusia publikon pamjet, ja momenti kur nis tërheqja e tankeve nga kufiri me Ukrainën

Nga: G.B Më: 15 shkurt 2022 Në ora: 12:02
Pamje nga video

Rusia publikon video të tankeve që kthehen në bazë. 

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka publikuar pamje zyrtare që thotë se tregon një numër tankesh dhe automjetesh të blinduara të saj duke u larguar nga zona afër kufirit ukrainas, shkruan BBC, përcjell Bota sot.

Ndryshe, Ministri i Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba, ka thënë se Rusia duhet të tërheqë të gjitha forcat e saj të mbetura nga kufiri i përbashkët i vendeve.

"Ne kemi një rregull: mos besoni atë që dëgjoni, besoni atë që shihni," u tha ai gazetarëve pas raporteve që disa trupa ruse po ktheheshin në bazë.

"Kur të shohim një tërheqje, ne do të besojmë në një de-përshkallëzimi."

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat