Flet ushtarja ukrainase që u bë nuse në luftë

Evropë

Flet ushtarja ukrainase që u bë nuse në luftë

Më: 8 mars 2022 Në ora: 21:00
Leisa Ivashchenko

Lule për gratë u dhuruan sot edhe në Ukrianë, në veçanti për ato që i janë bashkuar ushtrisë ukrainase në luftën kunder rusëve.

Por lulet shumë shkurt i mbajti në duar një ushtare ukrainase, e cila u martua të dielën.

Leisa Ivashchenko iu kthye fushëbetejës pak orë pas ceremonisë martesore.

Për gjithë ceremoninë e zhvilluar në këto rrethana në Ukrainë ajo ka ndarë me median.

Klipin mund ta ndiqni më poshtë:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat