Shpërthime të dëgjuara në Lviv

Evropë

Shpërthime të dëgjuara në Lviv

Nga: H.O. Më: 18 mars 2022 Në ora: 06:21
Ukrainë

Mësohet se shpërthime janë dëgjuar në disa qytete të Ukrainës mëngjesin e sotëm, shkruan BCC, transmeton Bota sot.

Sipas stacionit televiziv Ukraine 24, shpërthime u dëgjuan në pjesë të ndryshme të qytetit të Lviv, në Ukrainën perëndimore rreth orës 6:30.

Në kanalin e saj Telegram, ajo postoi një video që tregon një shtëllungë të madhe tymi në horizont në qytet.

Gazetari ukrainas Ostap Yarysh, i cili raporton për shërbimin ukrainas të Zërit të Amerikës, tha në një postim në Twitter se kishte dëgjuar disa shpërthime.

Ukraine 24 raportoi gjithashtu se shpërthime u dëgjuan në Dnipro./Bota sot

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat