Bllokohen 1500 media ruse në Ukrainë

Evropë

Bllokohen 1500 media ruse në Ukrainë

Nga: A.M. Më: 20 mars 2022 Në ora: 06:41
Ilustrim

Që nga fillimi i pushtimit rus rreth 1500 media që përhapin propagandën ruse janë bllokuar në Ukrainë.

Siç shkruan BBC, Policia Kombëtare ka njoftuar se: “Ne kemi arritur të bllokojmë gjithsej 1500 mediume të agresorit rus”.

“Kanalet e bllokuara kishin një audiencë prej 15 milionë njerëz".

Policia shtoi se mediat dhe publikimet ishin bllokuar pas ankesave të paraqitura nga përdoruesit e internetit ukrainas në kanalet Telegram të krijuara nga policia kibernetike e Ukrainës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat