Rusia me plan B në pushtimin e Ukrainës, ja çfarë do të bëjë Putini

Evropë

Rusia me plan B në pushtimin e Ukrainës, ja çfarë do të bëjë Putini

Nga: G.B Më: 25 mars 2022 Në ora: 11:03
Ukrainë

Lufta e Rusisë në Ukrainë është në ditën e 30-të.

James Rogers, nga Këshilli për Gjeostrategjinë, tha se Rusia "po lëviz drejt Planit B" në pushtimin e saj të rrëmbyer të Ukrainës, raporton SkyNews, përcjell Bota sot.

“Është shumë e qartë se Putini dhe regjimi i tij kanë dështuar në objektivat e tyre fillestare ushtarake”, tha ai për Sky News.

Ai tha se Plani B i Rusisë mund të përfshijë përdorimin e artilerisë së rëndë dhe sulmeve me raketa për të mposhtur rezistencën ukrainase dhe për të shkaktuar terror mbi popullsinë në një përpjekje për t'u afruar me Kievin.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat