Televizoni polak mban program global bamirësie për Ukrainën

Evropë

Televizoni polak mban program global bamirësie për Ukrainën

Më: 27 mars 2022 Në ora: 13:50
Ilustrim

Artistët britanikë Fatboy Slim dhe Craig David janë ndër yjet e muzikës që do të marrin pjesë në një emision bamirësie në gjuhën angleze për Ukrainën që organizohet të dielën nga kanali shtetëror polak TVP..

Programi "Save Ukraine #StopWar", i cili do të përfshijë gjithashtu legjendën e futbollit ukrainas Andriy Shevchenko, do të transmetohet në më shumë se 20 vende, tha TVP Ëorld në një deklaratë.

Shfaqja dy-orëshe do të fillojë në orën 15:30 sipas ores locale.

"Do të mblidhen para për viktimat e pushtimit rus të Ukrainës", thuhet në deklaratë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat