Shpërthime në Odese

Evropë

Shpërthime në Odese

Nga: A.M. Më: 3 prill 2022 Në ora: 06:22
Odesa

Sapo kanë ndodhur shpërthime të forta në portin jugor të Ukrainës, Odesa.

Një dëshmitarë i ka thënë Reuters-it, se pjesa e bregut të Detit të Zi është mbuluar nga tymi.

Korrespondentja e Uashington Post, Isabelle Khurshudyan, e cila ndodhet në Odesa, ka shkruar në Twitter: "Shpërthime të forta në qendër të Odesës."

Serhiy Bratchuk, një zëdhënës i administratës ushtarake rajonale të Odesës, u bëri thirrje banorëve të qytetit të qëndrojnë në strehimore.

"Ne do të mposhtim!" ,ka shkruar ai në një postim në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat