Sërish tërmet në Bosnje e Hercegovinë

Evropë

Sërish tërmet në Bosnje e Hercegovinë

Më: 24 prill 2022 Në ora: 09:00
Foto ilustrim

Mëngjesin e sotëm, qytetarët e Bosnjes dhe Hercegovinës kanë thënë se janë shqetësuar nga një tjetër tërmet që e ka goditur vendin.

Tërmeti ishte me magnitudë 4.8 ballë të shkallës Rihter, thuhet sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane (EMSC).

Epiqendra ishte 14 kilometra në lindje të Stolacit në një thellësi prej 10 kilometrash.

Është regjistruar në orën 18:27.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat